Lego Boost

Zajęcia z Lego Boost to idealna propozycja zarówno dla świeżo upieczonych robotyków, jak i weteranów naszych kursów. Uczestnicy zbudują niesamowite konstrukcje z kolorowego i zróżnicowanego zestawu klocków Lego, a następnie ożywią je przy pomocy przystępnego oprogramowania, używając do tego tabletów.

Warsztaty Lego Boost to zabawa, która w przyjazny sposób zachęca do pogłębiania naukowych pasji, rozwija kreatywne myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Kurs jest skierowany przede wszystkim do dzieci, które chcą zmierzyć się z ciekawymi i dużymi konstrukcjami, ale nie są jeszcze pewne swoich umiejętności programowania. Lego Boost pozwoli im na zdobycie nowych umiejętności z dziedzin robotyki, automatyki oraz informatyki. Warsztaty stawiają przede wszystkim na zdobywanie wiedzy praktycznej.

W trakcie zajęć mali inżynierowie pod czujnym okiem instruktora konstruują roboty i tworzą dla nich programy, pracując w dwuosobowych zespołach, dzięki czemu od najmłodszych lat uczą się pracy w grupie i rozwijają zdolności interpersonalne. Ponad 800 klocków, w tym 3 silniki i 2 czujniki pozwolą na zbudowanie niesamowitych konstrukcji robotów i maszyn. Dzięki tabletom programowanie naszych konstrukcji jest dużo przyjaźniejsze dla dzieci. W trakcie 30 zaplanowanych spotkań kursanci będą mieli okazję zbudować m.in.: gitarę elektryczną, samochód wyścigowy, robo-kota, wózek widłowy czy robota przemysłowego.

 

Mały Inżynier - Instruktor

Firma „Mały Inżynier” cieszy się ogromną popularnością i ugruntowaną pozycją lidera na rynku edukacyjnych zajęć pozalekcyjnych. Warsztaty dla dzieci „Mały Inżynier” to doskonałe połączenie wiedzy z zabawą. Nauka programowania, konstruowanie robotów, warsztaty z eksperymentów, zajęcia z elektroniki – w szerokiej ofercie Małego Inżyniera każde dziecko znajdzie coś dla siebie!

Naszą misją jest zaszczepienie w dzieciach zamiłowania do nauk ścisłych. Kadrę Małego Inżyniera stanowią pracownicy naukowi, doktoranci, absolwenci, studenci Politechniki Poznańskiej, studenci Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz wykwalifikowani pedagodzy. Firma realizuje program praktyk studenckich, współpracując z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w ramach Biura Kreatywnego Małego Inżyniera. Od początku działalności przedsiębiorstwo realizuje z wielkim powodzeniem liczne projekty unijne kształcąc uczniów, nauczycieli, naukowców.

Na zajęciach Małego Inżyniera kładziemy nacisk na praktyczny aspekt nauki. Wychodzimy z założenia, że każde dziecko uwielbia eksperymentować. Samodzielne wykonywanie doświadczeń to doskonała zabawa i niezwykle pouczająca przygoda.

Zapisz się na zajęcia

Koszt warsztatów: 140 zł/ miesiąc

TERMIN zajęć: czwartki 16:30-18:00, dzieci 6-9 lat, sala 123

Regulamin Pobierz