Kursy e-learningowe

NOWE BEZPŁATNE KURSY E-LEARNINGOWE

Chcemy, aby naszym mieszkańcom żyło się łatwiej i bezpieczniej!

Od stycznia chcemy wprowadzić nowe, bezpłatne kursy dla mieszkańców województwa dolnośląskiego od 25 roku życia, oparte na poruszaniu się po Internecie.

Zapisy i szczegółowe informacje w biurze MGCK lub pod numerem tel: 798-960-230

Czas trwania zajęć: 12 godzin

Tematy zajęć:

„Rodzic w Internecie”

Czyli jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w Internecie!

Szkolenie adresowane do rodziców/opiekunów poświęcony jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia. Rodzic/opiekun pozna źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, zrozumie jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci, jak również nauczy się korzystać z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzinom takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i wielu innych.

„Moje finanse i transakcje w sieci”

Czyli jak załatwić sprawy urzędowe i finansowe bez wychodzenia z domu!

Program szkoleniowy przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił wykorzystując sieć zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty – wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie.

„Kultura w sieci”

Czyli jak znaleźć informacje o ciekawych wydarzeniach kulturalnych!

Program szkoleniowy przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się gdzie w Internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystywać je do nauki lub własnej twórczości. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury. Poznają praktyczne podstawy prawa autorskiego, niezbędne do korzystania z kultury w sieci i zdobędą umiejętność wyszukiwania legalnych źródeł kultury, w tym korzystania z Bazy Legalnych Źródeł. Uczestnicy dowiedzą się jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu bazując na informacjach z sieci i jak stworzyć drzewo genealogiczne.

Zobacz także: