Kosmiczna podróż Guliwera | 16 lipca 2021 | plac Jana Pawła II

Zapraszamy na nieziemską, wakacyjną niespodziankę od Centrum Kultury. Teatr Klinika Lalek zagra „Kosmiczną podróż Guliwera“ z dedykacją dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na pokład statku Guliwera, zapraszamy o godz. 18:00 16 lipca 2021 r. na placu Jana Pawła II.

Wstęp wolny

 

„Kosmiczna Podróż Guliwera” to spektakl dla dzieci i dorosłych na motywach powieści Jonathana Swifta pt.”Podróże Guliwera”.

Aktualnie znaleźliśmy się w przełomowym momencie historii naszej planety. Nocą 21 grudnia 2020 roku świat wszedł w Erę Wodnika. Planety Jowisz z Saturnem ustawiły się wobec siebie na niebie w jednej linii tak, że widziane z Ziemi wyglądały na nieboskłonie jak jedna planeta. Według astrologów oznacza to ogromne zmiany w ludzkiej mentalności. Nadejście Ery Wodnika obwieszcza światu koniec starego i początek nowego życia; koniec wojen i kłótni – początek pokoju i szacunku wobec natury i wszystkich istot. Nie wystarczy żyć, liczy się to jak żyjesz”.

Ruszamy razem w kolejną podróż. Na magicznym statku Guliwera płyniemy do gwiazd. Tymczasem na podobieństwo meteorytu spada z nieba na Ziemię wielkie Kosmiczne Jajo z informacją dla ludzkości. Niefortunnie uderza prosto w okręt Guliwera i łamie go wpół. Następnie toczy się aż do Krainy Liliputów, gdzie nieustannie trwają absurdalne wojny. Teraz tylko Guliwer może pomóc Jaju wrócić na niebo, by spełniła się przepowiednia gwiazd o nowej erze miłości i szacunku wobec wszystkiego i wszystkich.

Współautorem scenariusza jest związany z Centrum Kultury i naszym rejonem niebywale utalentowany wrocławski aktor Stanisław Wolski.

ZESPÓŁ:

Reżyseria -Wiktor Wiktorczyk

Scenariusz – Stanisław Wolski / Wiktor Wiktorczyk / Zespół

Scenografia – Zbigniew Roszkowski / Wiesław Drzewiecki / Krzysztof Roszko / Zespól

Muzyka -Włodzimierz Kiniorski

Piosenki / teksty -Marek Konopczak

Studio -Ranjit PrasadRrR

Kostiumy -Ilona Szurkowska

Instalacje / konstrukcje -Bartłomiej Majchrzak / Saldator

Aktorzy -Anna Olechnowicz-Lachowska

-Dominika Skoczylas

-Tomasz Kanczewski

-Krzysztof Roszko

-Kamil Lachowski

-Mateusz Brodowski

-Mateusz Grabowski

-Mateusz Zagórski

Zobacz także: