Koncert zespołu KOMBII „Łączymy pokolenia”

W sobotę 10 listopada 2018 zapraszamy na koncert zespołu KOMBII pt. „Łączymy pokolenia”, który odbędzie się w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice. 

Informujemy, że wszystkie bilety na koncert zostały już wyprzedane!

KOMBII to niekwestionowana gwiazda Polskiej sceny muzycznej w składzie: 

Grzegorz Skawiński – wokal, gitara
Waldemar Tkaczyk – gitara basowa
Adam Tkaczyk – perkusja
Wojtek Horny – instrumenty klawiszowe

Zespół KOMBII powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy trzech członków zespołu Kombi: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty. Dwa miesiące pracy zespołu zaowocowały nowym programem opartym na znanych przebojach, takich jak: „Linia życia”, „Hotel twoich snów”, „Nasze randez-vous”, „Kochać cię za późno”, „Nie ma zysku”, „Black and white” w nowych aranżacjach.

Zespół po raz pierwszy publicznie wystąpił w Wiśle, na specjalne zaproszenie Adama Małysza i jego Fundacji. Następne występy to udział KOMBII w „Szansie na sukces” oraz w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Inauguracyjny koncert KOMBII miał miejsce 11 lipca 2003 roku w Operze Leśnej w Sopocie. Był transmitowany na żywo przez TVP2 i został ciepło przyjęty przez publiczność. Następne trzy miesiące wypełniła trasa koncertowa po wielu miastach Polski. Wówczas KOMBII zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez fanów, zarówno starych jak i nowych.

Przełom 2003/2004 to praca nad materiałem na nową, premierową płytę. W tym celu zespół nawiązał współpracę z producentem muzycznym Rafałem Paczkowskim (realizator dźwięku, laureat Fryderyka 2003) i od marca zaczął nagrywanie płyty, która ukazała się we wrześniu 2004 roku. Wiosną 2004 r. KOMBII podjęło współpracę i podpisało wieloletni kontrakt z wytwórnią płytową Universal.

KOMBII

Premiera płyty KOMBII „c.d.” miała miejsce 25.10.2004 r. Utwór „Sen się spełni” jaki znalazł się na tym krążku odnosił spektakularne sukcesy na listach przebojów. Jesień była wypełniona koncertami. Początek 2005 roku to trasa koncertowa po USA i Kanadzie. Publiczność bardzo żywiołowo reagowała na występy KOMBII. W lutym 2005 r. pojawiła się w sklepach muzycznych reedycja płyty „c.d.”. Było to specjalne dwupłytowe wydanie, dodatkowo znalazło się tam 11 największych hitów zespołu w nowych aranżacjach. W kwietniu płyta „c.d.” otrzymała status Złotej Płyty. Również w tym czasie pojawił się drugi singiel „Pokolenie”. Wiosna to początek trwającej cały sezon trasy koncertowej. Potwierdziło to tylko wspaniałe przyjęcie KOMBII przez publiczność. W maju podczas Festiwalu Piosenki w Opolu zespół otrzymał Superjedynkę w kategorii „Album Roku – pop” za płytę „c.d.”. Po dwóch miesiącach od momentu pokrycia się złotem płyta „c.d.” otrzymała status Platynowej Płyty, która została wręczona w czerwcu podczas festiwalu TOPtrendy.

Latem 2006 zespół zagrał wiele koncertów. W tym czasie, dzięki sprzedaży 145 tys. płyt, album „c.d.” pokrył się podwójną platyną, która wręczona została podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie, gdzie KOMBII zagrało recital pod hasłem „Pokolenie KOMBII”. Kolejne wyróżnienie, to nagroda za najlepszą płytę „c.d.” podczas Gali Eska Music Awards.

Początek 2007 r. to bardzo intensywna praca nad nową płytą. Dbałość o każdy dźwięk, ostateczne brzmienie doprowadziły do powstania na wiosnę płyty „Ślad”. 4 maja w stacjach radiowych pojawił się singiel „Ślad”, promujący nową płytę. 9 czerwca KOMBII wzięło udział w festiwalu TOPtrendy jako gość koncertu trendy. 10 czerwca to jubileusz pracy artystycznej Jacka Cygana, w którym zespół również wziął udział. 15.06.2007 r. miała miejsce premiera płyty „Ślad”, która osiągnęła status Złotej Płyty, która została wręczona w październiku 2007 roku podczas gali Viva Comet Awards. Następnie „Ślad” pokrył się platyną. Zespół długo promował materiał z nowej płyty, grając koncerty w Polsce oraz poza granicami kraju.

14.08.2008 r. miała miejsce premiera albumu KOMBII „D.A.N.C.E.”. Na płycie znalazły się remiksy największych przebojów zespołu KOMBII. Wiosną 2009 roku w zespole zaczął grać na perkusji Adam Tkaczyk. Kolejny sezon upłynął na licznych koncertach i spotkaniach z fanami.

Jesienią zespół zaczął pracę nad nowym materiałem. Efektem była premiera płyty „O miłości”, która miała miejsce w maju 2010 roku. Pierwszym singlem z płyty jest utwór „Gdzie jesteś dziś”. Kolejno w stacjach radiowych można było usłyszeć drugi singiel z tej płyty „Zaczaruj mnie”. 

20 listopada 2011 został wydany nowy album KOMBII pt. „Electro acoustic live”, na którym znalazły się wybrane utwory zarejestrowane podczas koncertu zespołu w Sali Kongresowej w Warszawie. Był to specjalny – elektroakustyczny koncert zespołu – nowe aranżacje, nowe akustyczne brzmienie. Jest to zestaw największych przebojów KOMBII w wersjach koncertowych, dodatkowo, jest to pierwsze DVD koncertowe w historii zespołu. Od marca 2013 na instrumentach klawiszowych zaczął grać Wojtek Horny.

6 maja 2014 miała miejsce premiera najnowszej płyty: „Wszystko jest jak pierwszy raz”. Obecnie w stacjach radiowych można usłyszeć singiel promujący to wydawnictwo: „Jak pierwszy raz”.
Grzegorz Skawiński oraz Waldemar Tkaczyk w 2016 roku obchodzili 40-lecie swojej pracy artystycznej. W 2017 roku miała miejsce premiera książki „Królowie życia” będąca zapisem dziejów 40 letniej pracy Artystycznej Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka.

Zobacz także: