Kacper Słomka – „55 światów” – wieczór autorski | 16 października 2020 | MGCK

16 października o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy na wieczór autorski, podczas którego Kacper Słomka zaprezentuje tomik swoich wierszy pt. ,,55 światów”.

Wiersze autora są przepojone niepokojem o ludzki los oraz lękami nowej cywilizacji, poszukują ratunku w kulturze i historii, często odwołują się do wielkich ksiąg biblijnych i dzieł artystycznych geniuszy minionych epok. Kacper inspirację czerpał od takich autorów jak Kasprowicz, Czechowicz i Herbert.

Kacper Słomka urodził się 14 maja 1996 w Oławie. Pisze poezję od 2013. W 2017 roku miał swój debiut prasowy w ,,Gazecie Obywatelskiej”. W tym samym roku zajął trzecie miejsce w konkursie literackim ,,Gazety Obywatelskiej” w kategorii poezja. W 2018 w organizowanym przez pismo ,,Narodowe Horyzonty” konkursie literackim ,,Polskość powodem do dumy” zajął pierwsze miejsce. W tym samym roku w konkursie literackim ,,Gazety Obywatelskiej” zajął drugie miejsce. W maju 2019 roku miała miejsce jego pierwsza publikacja w dwumiesięczniku ,,Magna Polonia”.

Zobacz także: