Język niemiecki

Landeskunde Osterreich – czyli zwiedzamy stolicę Austrii – Wiedeń.

Używając języka Goethego „Wir haben das geschafft”! Urzeczywistnił się pomysł uczestników zajęć z języka niemieckiego, aby zobaczyć na żywo stolicę Austrii. Wycieczka odbyła się w terminie 31.05.- 2.06.2018. Uczestniczyło w niej 13 osób. W bogatym programie wycieczki znalazło się dodatkowo zwiedzanie pięknej stolicy Słowacji Bratysławy, która zyskała miano najmniejszej stolicy krajów Unii Europejskiej. Największą atrakcją wycieczki było jednak zwiedzanie Wiednia. Stolica Austrii, nie bez racji konkuruje z Paryżem o miano europejskiej stolicy elegancji i dobrego smaku. W ciągu 2 dni zwiedziliśmy prawie wszystkie znaczące zabytki tego pięknego miasta – pałace Hofburg, Schönbrunn, Belvedere, katedrę Św. Szczepana, zwaną przez mieszkańców Wiednia zdrobniale „Steffl”, kościół Św Karola, gmach Opery Wiedeńskiej, słynną z eleganckich sklepów ulicę Kohlmarkt, jedyny w swoim rodzaju zaprojektowany przez nieco ekscentrycznego architekta Hundertwasserhaus, słynne wzgórze Kahlenberg upamiętniające wiktorię wiedeńską oraz słynny park rozrywki Prater. 

Krystyna Partyka - Instruktor

Krystyna Partyka – lektor języka niemieckiego w Akademii Złotego Wieku w Jelczu Laskowicach. Jest absolwentką filologii germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Po ukończonych studiach jako stypendystka Centrali Handlu Zagranicznego Centrozap w Katowicach rozpoczęła pracę jako handlowiec- tłumacz. Jej praktyka zawodowa jako tłumacz handlowiec trwała z przerwami 15 lat. Zatrudniona była w tym charakterze w BHZ Elwro we Wrocławiu, PHZ Textilimpex Tricot w Łodzi, ZS Jelcz w Jelczu  Laskowicach. Oprócz pracy w charakterze tłumacza przez 18 lat pracowałam jako nauczyciel języka niemieckiego w szkole. Pracowała z młodzieżą szkół średnich Zespole Szkół Ekonomicznych w Chrzanowie, Zespole Szkół w Jelczu Laskowicach, pracowała też z młodzieżą szkół podstawowych (SP nr 1 w Jelczu Laskowicach SP w Minkowicach Oł) .

Obecnie pracuje jako nauczyciel w Prywatnej Szkole HEMAT, w Liceum Ogólnokształcącym w Jelczu Laskowicach w  i Policealnym Studium Zawodowym z dorosłymi.

Od 7 lat pracuje jako lektor języka niemieckiego z aktywnymi seniorami w AZW w Jelczu Laskowicach.

Prywatnie jest mężatką i ma dorosłego syna również germanistę. Interesuję się literaturą, filmem, szaradziarstwem i najogólniej wszystkim, co mieści się pod pojęciem aktywności intelektualnej.

Zapisz się na zajęcia

Koszt warsztatów: 40 zł/ miesiąc/ pełna oferta AZW

TERMIN zajęć: wtorki 10:30-11:30 lub 11:45-12:45, sala 120.

Deklaracja AZW Pobierz