III Konkurs wokalno-recytatorski przedszkolaków „Nasze małe wierszowanie – przyroda w literaturze”

Dodano: 15.03.2019, 08:32

Zapraszamy dzieci do udziału w Konkursie Recytatorskim Przedszkolaków „Nasze małe wierszowanie”. To już trzecia edycja konkursu, w tym roku rozszerzyliśmy go o wątek wokalny i obraliśmy temat przewodni związany z przyrodą. Konkurs ma na celu zainteresowanie dzieci poezją i czytelnictwem, upowszechnianie postawy szacunku wobec przyrody, rozwijanie zdolności recytatorskich i wokalnych, a także zachęcenie do występów na scenie. Jury oceniać będzie dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację i melorecytację tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój, śpiew). 

Regulamin III Konkursu Wokalno-Recytatorskiego Przedszkolaków

Karta Zgłoszenia do III Konkursu Wokalno-Recytatorskiego Przedszkolaków

Do udziału w konkursie zostały zaproszone cztery przedszkola z terenu gminy: Przedszkole „Mikołajek” z Miłoszyc, Przedszkole „Bajkoludek” z Minkowic Oławskich, a także „Magdalenka” i Publiczne Przedszkole nr 2 z Jelcza-Laskowic. Każde przedszkole wytypuje, w drodze eliminacji, trójkę dzieci ze swojej placówki w wieku 4-6 lat.

Konkurs odbędzie się 10 kwietnia 2019 o godz. 11.00 w siedzibie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury. Laureaci otrzymają nagrody, a w części artystycznej zostanie zaprezentowany spektakl Teatru Małe Mi pt. „Księżycowe Opowieści“.

Zobacz także: