III Jarmark Adwentowy w Jelczu-Laskowicach

W sobotę 8 grudnia 2018 zapraszamy na III Jarmark Adwentowy w Jelczu-Laskowicach, który odbędzie się na Placu Jana Pawła II.

Będziemy gościć około 20 wystawców z Dolnego Śląska oferując bogaty asortyment świątecznych specjałów oraz dekoracji. Na stoiskach znajdziemy m.in. tradycyjne wędliny, miody, chleby, nalewki, pierniki i inne słodkie wypieki, ceramikę, odzież, kosmetyki, zabawki drewniane, pluszaki, kompozycje florystyczne (wianki, lasy w słoiku) oraz rozmaite ozdoby świąteczne (bombki, choinki, stroiki, makramy). Teatr kulinarny serwować będzie świąteczny bigos. Nie zabraknie grzanego wina, barszczu, uszek ani pierogów.

W programie artystycznym imprezy w godz. 12.00-20.00 przewidujemy koncerty lokalnych grup muzycznych i spektakl z paradą szczudlarzy. W widowisku Teatru Żywego z Bielawy wezmą udział: Mikołaj, Śnieżynki, Elfy i Diabeł na szczudłach.  Ważnym punktem wydarzenia będzie zapalenie światełek na choince miejskiej znajdującej się w centralnej części placu imprezy.

Na scenie zagrają zespoły związane z jelczańskim Centrum Kultury, tj.: Młodzieżowa Grupa Wokalna oraz Złota Grupa Wokalna, dziecięcy zespół muzyczny z Miłoszyc „Przyjaciele Słońca” oraz zespół ludowy „Świtezianie”. Gościnnie zagrają: zespół ludowy „Ratowiczanki” z Ratowic, Karolina Kamińska, schola dziecięca parafii M. M. Kolbego wraz solistą Siergiejem Tereszkun. Na zakończenie jarmarku wystąpi 30-osobowa Orkiestra Dęta z Wiszni Małej. W skład orkiestry wchodzą dzieci w wieku szkolnym oraz osoby dorosłe, które realizują swoje marzenia o występach na scenie i grze na instrumencie dętym: trąbce, rogu, puzonie, sakshornie, tubie, saksofonie, klarnecie, flecie i perkusji.

Wstęp wolny.

Zobacz także: