Hip-Hop/ Breakdance/ Streetdance

Hip-hop to taniec uliczny, który zrobił zawrotną karierę. Technika tego tańca związana jest z grupą tańców ulicznych, w skład której wchodzą takie style jak m.in. b-boying, locking, popinng i funk. Ich upowszechnieniu sprzyjały realizacje teledysków i koncerty wykonawców z kręgu muzyki rap, soul, pop i R’n’B. Zajęcia wprowadzają w niepowtarzalny klimat tego gatunku muzyki. Styl breakdance powstał z kultury ulicznych grup tanecznych, które charakteryzowały się rywalizacją i poszukiwaniem nowych figur i kroków w celu zrobienia wrażenia na innych tancerzach. Taniec hip hop opiera się na żywiołowych krokach, wymagających dużej sprawności fizycznej. Charakteryzuje się dużą swobodą techniczną, jednak posiada elementy, do których należy się stosować. Dzieci pracują nie tylko nad wymaganym dla tego stylu luzem w ciele, ale także poprawiają wytrzymałość i kondycję. Choreografie pomagają uczestnikom rozwinąć się ruchowo i rytmicznie, dostarczając tym samym niesamowitej rozrywki.

Damian Gorazdowski - Instruktor

Damian Gorazdowski – tancerz, choreograf, instruktor tańca, założyciel Centrum Kształcenia i Doskonalenia Umiejętności Tanecznych “CHAINE”, które istnieje od 2006 r. Ukończył studium instruktorskie z tańca jazzowego w Warszawie zakończonym dyplomem państwowym oraz Akademię Pedagogiczną we Wrocławiu. Wykładał historię tańca i baletu na kierunku w Policealnej Szkole Doskonalenia Zawodowego we Wrocławiu.

Uczy dzieci tańca w przedszkolach, szkołach i domach kultury. Zajmuje się prowadzeniem warsztatów tanecznych jeżdżąc po całej Polsce. Pracował z profesjonalną grupą aktorów z Teatru Słowa i Tańca w Krakowie pod kierownictwem Jadwigi Klimkowicz. Prowadził międzynarodowe warsztaty w Lądku Zdroju. Ponadto organizuje obozy taneczne.

Zajmuje się różnymi technikami tanecznymi: afro-jazz, funky-jazz, funky, modern-jazz, modern, tańcem klasycznym, współczesnym, podstawami tańca towarzyskiego, teatrem tańca, hip-hop, disco, technika Michaela Jackson’a. Jego nauczycielami byli między innymi Piotr Galiński i Iwona Pavlović.

Zapisz się na zajęcia

Koszt warsztatów: 50 zł/ miesiąc

TERMIN zajęć: wtorki 18:15-19:15, wiek 10+, sala 02

Regulamin Pobierz