Dzień Kobiet – Jestem kobietą. Lubię to!

Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach, we współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji, organizuje wydarzenie z okazji Dnia Kobiet pod hasłem „Jestem kobietą. Lubię to!”. Program imprezy zapewnia mnóstwo atrakcji, dobrej muzyki i dobrej sztuki.

Chcemy uczcić ten dzień i sprawić, by Panie poczuły się jeszcze piękniejsze niż na co dzień. Od godziny 11:00 do 22:00, w obiekcie Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice, odbywać się będą warsztaty coachingowe, targi piękna, koncert akustyczny oraz monodram pt. „Mój boski rozwód”. Szykuje się dzień pełen dostojności i wykwintności!

Program imprezy:

11:00 – 14:00 – warsztat pt. „Talenty. Każdy z nas je ma. Jak nimi zarządzać?”, prowadzony przez trenerkę biznesu Małgorzatę Lektarską. 

Instruktorka w swojej pracy wykorzystuje wiedzę opartą na założeniach psychologii pozytywnej, profilu mocnych stron według Instytutu Gallupa, współczesnej wiedzy o mózgu i efektywnych strategiach uczenia się i nauczania. Pasjonatka odkrywania talentów i motywowania ludzi do wprowadzania zmian. Podczas zajęć będą Panie pracować w oparciu o Test Gallupa. 

Wstęp na warsztat jest wolny, zapisy prowadzone są w biurze M-GCK. Ilość miejsc jest ograniczona. 

14:00 – 18:00 Targi Piękna (hol główny CSiR J-L, wstęp wolny)

Metamorfozy, konsultacje kosmetologiczne, makijaże, manicure, pokazy kosmetyków, konsultacje dietetyczne, fotografie, stylizacje, pokazy zabiegów kosmetycznych.

Partnerzy Targów: Toyota Jelcz-Laskowice, Restauracja & Hotel Antonio Jelcz-Laskowice, AURI – kosmetologia profesjonalnaSklep „Szafa”Anita Herba FotografieVitto-Look Cosmetics, DietaAkademia, MakijażowniaAvon.

Wszystkie Panie ubrane na czerwono wezmą udział w losowaniu upominków od naszych wystawców i sponsorów wydarzenia. Akceptowalny jest element stroju koloru czerwonego.

18:00 Jazzowo w Kafka Kafe – występ akustyczny trio TheRillo (Kafka Kafe, I piętro CSiR).

Zaśpiewa Bartek Deryło, przy akompaniamencie Kacpra Kolado na pianinie i Krzysztofa Kos na kontrabasie. Na Panie czekać będzie kawa, ciasto, szampan. Wstęp wolny.

20:00 „Mój boski rozwód” – monodram Krystyny Podleskiej
Wstęp 20 zł – bilety do nabycia w biurze M-GCK. 

Wyjątkowy monodram w wykonaniu Krystyny Podleskiej, w reżyserii Jerzego Gruzy, który jest polską adaptacją mądrej i dowcipnej sztuki autorstwa Geraldine Aron, irlandzkiej dramatopisarki. Spektakl miał prapremierę w czerwcu 2005 r. w Teatrze Ludowym w Krakowie. Od tego czasu jest grany przy pełnej widowni w całej Polsce.

To wzruszająca, zabawna i pełna optymizmu historia kobiety po przejściach. Porzucona przez męża dla młodszej kobiety, opuszczona przez córkę zajętą narzeczonym, mająca zimną i niewspółczującą matkę. Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon. Stara się na nowo znaleźć swoje miejsce na ziemi, odnaleźć sens życia i szczęście. Czynione przez nią zabiegi są tak zabawne i widowiskowe, że skromny monodram zyskuje rozmach sztuki o wieloosobowej obsadzie. „Mój boski rozwód” to szalenie dowcipna i błyskotliwa komedia o miłości i zdradzie, o przyjaźni i seksie, o przemijaniu i radości życia, a także o kobiecych tęsknotach i odwiecznych problemach w stosunkach damsko-męskich. 

Rolę Angeli brawurowo gra Krystyna Podleska, aktorka najbardziej znana z roli Aleksandry Kozeł w kultowym filmie MIŚ Stanisława Barei.

Ponadto Miejsko-Gminne Centrum Kultury zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Nasze bojownice”. Została ona stworzona przez Dom Spotkań z Historią we współpracy z Fundacją na rzecz Równości i Emancypacji STER oraz Fundacją Warszawa jest kobietą. W Jelczu-Laskowicach pojawi się gościnne, na specjalne zaproszenie M-GCK. Wystawę będzie można obejrzeć od 8 do 29 marca 2019 na parterze Centrum Sportu i Rekreacji. Stulecie uzyskania przez kobiety w Polsce praw wyborczych to doskonała okazja, aby przypomnieć bohaterki tamtych wydarzeń i historię ich walki.

Tytuł wystawy nawiązuje do książki prozaiczki i publicystki Cecylii Walewskiej „W walce o równe prawa. Nasze Bojownice”, wydanej w Warszawie w 1930 roku, opisującej drogę Polek do emancypacji. Wystawa przywołuje sylwetki głównych protagonistek ruchu kobiecego na ziemiach polskich: Kazimiery Bujwidowej, Marii Dulębianki, Pauliny Kuczalskiej-Reinschmit, Justyny Budzińskiej-Tylickiej, Aleksandry Piłsudskiej. Pokazuje z jakimi problemami musiały mierzyć się kobiety i jak ogromną pracę wykonały, aby ich głos został usłyszany.

Na wystawie zobaczymy ówczesne ulotki, plakaty, ogłoszenia i wycinki z prasy kobiecej, prezentujące kolejne etapy walki kobiet o równouprawnienie. Wystawę zaprojektowano w trzech kolorach: fiolecie, bieli i zieleni, które stały się symbolami walki o prawa kobiet.

Zobacz także: