Big Band Jelcz-Laskowice

Zespół działa od 2002 roku. Powstał w Oławie jako orkiestra Białego Koguta, ale przeniósł się do Jelcza-Laskowic, gdzie obecnie mecenat nad nim sprawuje Miejsko-Gminne Centrum Kultury. Gra muzykę jazzową, rozrywkowo-swingową, uświetniając wiele lokalnych uroczystości.

Początkowo band leaderem był Łukasz Perek (pianista jazzowy i puzonista), obecnie funkcję ten sprawuje Adrian Grodzicki – muzyk, pianista jazzowy, z wieloletnim doświadczeniem pracy artystycznej, wywodzący się z rodziny z wielkimi tradycjami muzycznymi. Pracował jako band leader i pianista w międzynarodowych składach muzycznych, koncertował w wielu krajach z czołówką muzyków jazzowych. W swojej pracy artystycznej miał przyjemność współpracować z muzykami takimi jak, Hiro Tsunoda, Takeshi Inomata, Kyle Eastwood. Pracował także wielokrotnie dla japońskiej telewizji przy nagraniach.

Big-Band Jelcz-Laskowice ma za sobą współpracę z zespołem VOX, występował w Czechach, Słowacji, Włoszech i na Węgrzech. Mieszanka rutyny z młodością, świeżość spojrzenia, ciekawe aranże i głos solistki Alicji Hrycyk sprawiają, że jelczański Big Band jest ciekawą propozycją na dolnośląskiej mapie rozrywkowej.