Balet

Balet dla dzieci to zabawa zaznajamiająca z zasadami tańca klasycznego. Ćwiczeniom baletowym towarzyszy różnorodna muzyka kształtująca predyspozycje taneczne dzieci, jak również zapoznająca ich z pojęciami muzycznymi. Nie brakuje także ćwiczeń rozciągających, rozwijających koordynację ruchową oraz polepszających orientację przestrzenną. Balet pomaga dzieciom przede wszystkim rozwijać wrażliwość na sztukę, jak również walczyć z wadami postawy. Instruktor podczas lekcji dba o prawidłową pozycję ciała, odpowiednie ułożenie stóp i prosty kręgosłup. Wykonywane są również ćwiczenia ogólnorozwojowe mające na celu utrzymanie prostej sylwetki niezbędnej do tego rodzaju tańca. Na warsztatach uczestnicy uczą się prostych układów tanecznych przystosowanych do poziomu grupy. Zdobyte umiejętności pozwalają łączyć elementy w całość, tworząc układy choreograficzne.

Agata Zając - Instruktor

Agata Zając- pochodzi z Legnicy, obecnie mieszka we Wrocławiu, gdzie studiuje dziennie architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych. Od dziecka jej pasją był taniec, dlatego zdecydowała się studiować również choreografię na Akademii Muzycznej w Łodzi. Swoją przygodę zaczęła w wieku 6 lat w zespole tanecznym Flesz, w Legnicy. Przetańczyła tam 12 lat. Z zespołem zdobyła wiele nagród w różnych konkursach, w tym międzynarodowych. Równolegle uczęszczała na zajęcia z akrobatyki sportowej.

Obecnie rozwija się w Operetce Wrocławskiej, gdzie chodzi na zajęcia z tańca klasycznego i współczesnego. Jest również od wielu lat częścią zespołu Teatru Avatar z Legnicy, gdzie zdobywa doświadczenie i realizuje pasje do tańca, akrobatyki i architektury wnętrz. W Teatrze Avatar zdobyła ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi i animacją, wielokrotnie prowadząc tam zajęcia. Avatar dał jej również możliwość tworzenia własnych spektakli i układów choreograficznych.

Koszt warsztatów: 50 zł/ miesiąc

TERMIN zajęć: wtorki grupa 4-latków 16:00-17:00, grupa 5-latków 17:00-18:00, grupa 6+ 18:00-19:00

Regulamin Pobierz