27-28 marca 2020 | Wiosna z Teatrem. Prezentacje Małych Form Scenicznych | MGCK

 

Szanowni Państwo,

z przykrością informujemy, że planowane 27 i 28 marca 2020 w Jelczu-Laskowicach spektakle „Dwaj Panowie” oraz „Domówka”  zostają przeniesione na wrzesień.

Decyzja została podjęta w związku z ogłoszeniem stanu epidemiologicznego w Polsce, zaleceniem Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz władz Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice w celu ograniczenia ryzyka zakażenia koronawirusem.

Zakupione do tej pory bilety będą ważne podczas wrześniowych spektakli.

Dziękujemy za wyrozumiałość zaistniałą sytuacją.

 

Teatralnie przywołujemy wiosnę! 27 marca rozpocznie się „Wiosna z Teatrem – I Przegląd Małych Form Scenicznych”. Jest to nowe wydarzenie Centrum Kultury, które mamy nadzieję że się Państwu spodoba i na dobre zagości w kalendarzu naszych imprez. Podczas tego przedsięwzięcia chcemy prezentować najlepszych polskich aktorów, w nowoczesnych formach scenicznego wyrazu!

W ramach pierwszej edycji „Wiosny z Teatrem” wystąpią: 

27 marca 2020 (piątek), godz. 19:00 – „Dwaj Panowie” Artur Jóskowiak & Mateusz Płocha – spektakl komedii improwizowanej. Bilet: 30 zł

28 marca 2020 (sobota), godz. 18:00 – Sonia Bohosiewicz „Domówka” – komedia koncertowa. Bilet: 50 zł

Kup bilet on-line: http://mgck-jl.pl/harmonogram/ 

„Dwaj Panowie” to dwóch wrocławskich improwizatorów związanych z Teatrem Improwizacji Improkracja oraz Akademią Improwizacji. Ich spektakle to improwizowane komedie, które są nacechowane gęstymi relacjami postaci, dawką dobrego humoru i zaskakującymi sytuacjami.

Mateusz Płocha – aktor/lalkarz/improwizator, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, od kilku lat aktywny członek Teatru Improwizacji Improkracja. W 2014 roku szkolił się z improwizacji w Chicago min. w iO Chicago, Annoyance Theater oraz u Jimmiego Carrane’a . Prowadzi warsztaty z improwizacji. Współzałożyciel grupy impro 3-Way, z którą improwizuje w języku angielskim. Współpracuje z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze.

Artur Jóskowiak – aktor improwizator, nauczyciel, trener improwizacji oraz biznesu, komik, konferansjer, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, współzałożyciel Teatru Improwizacji Improkracja, ośrodka szkoleniowego Akademia Improwizacji, grupy PAPTAK, SLAVIC PARTY 24/7 oraz wielu innych komediowych projektów wrocławskich. Improwizacji uczył się od trenerów m.in. z USA, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Izraela, Argentyny, Słowenii. Ze sceną związany od 2006 roku.

„Domówka” to niezwykłe spotkanie ze znakomitą aktorką Sonią Bohosiewicz, która zabiera widzów w zabawną, pełną anegdot podróż do czasów jej PRL-u.

Spektakl autorstwa Soni Bohosiewicz to wyprawa do czasów minionej epoki, szalonych wspomnień i opowieści oraz największych przebojów w historii polskiej piosenki.

W spektaklu aktorka śpiewa takie przeboje, jak „Jesteś lekiem na całe zło”, „Józek, nie daruję ci tej nocy”, „Małgośka”, czy „W moim magicznym domku”.

Show Soni Bohosiewicz to połączenie spektaklu komediowego, spotkania, koncertu i improwizacji z aktywnym udziałem publiczności, w oryginalnej scenografii. W trakcie spektaklu Sonia Bohosiewicz piecze ciasto w prodiżu, a publiczność śpiewa razem z nią największe polskie przeboje.

To jedna z najciekawszych i najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia. Wyjątkowa osobowość, obok talentu której nikt nie może przejść obojętnie. Długo można wymieniać jej fenomenalne kreacje artystyczne, z których niemal każda to perełka. Bierze udział w wielu projektach filmowych, teatralnych, kabaretowych oraz muzycznych. Spontaniczna i ekspresyjna. Wyróżnia ją niesamowita gra emocjami, dzięki temu kreowane przez nią bohaterki są wiarygodne i prawdziwe. Umiejętność tą szczególnie odczuwają widzowie w teatrze. Zagrała w ponad 30 filmach, spektaklach telewizyjnych i licznych serialach.

Czas trwania: około 90 minut 

 

Kup bilet on-line tutaj: http://mgck-jl.pl/harmonogram/ 

Zobacz także: